neljapäev, 27. juuni 2024

Pojengid juunis 2024

Noori pojenge omajagu sel aastal õitses.


Valgeõieline pojeng 'Couronne d'Or'  Pärandsort (1873). Carlot. Suured ühtlaselt ümarad kausikujulised kahekordsed elevandiluuvalged lõhnavad õied, õielehtede otstes on karmiinpunaseid sälke  ja keskel kollased tolmukad - südamiku ümber nagu kuldne võru. Välimised kroonlehed mõnikord kahvaturoosad. Õitseb mai lõpus. Õie läbimõõt kuni 16cm. Tugevad varred, hea lopsakas lehestik. 100cm kõrgune. Kuulub poolroosade pojengide rühma. Vajab toestamist.

Gardenia

Do Tell

Catherine Fontein

Festiva Maxima
Paeonia Pastel Splendor


Karl Rosenfeld

Bartzella

Do Tell
Alertie
Cora Stubbs

Angel  Cheeks


Eden´s Perfume

Pink Hawain Coral


Gay Paree

Neoon
Pecher

Paeonia Itoh 'Prairie Charm'

Paeonia itoh 'Pink Double Dandy'

The Faun 


Red Charm
Doreen

Nippon Beauty
Jacorma
 Ewelina

 Valgeõieline pojeng 'Henry Bockstoce'.  Hübriidpojeng.
See pojeng on üks kaunimaid punaste pojengide seas. Väga suured, tugeva lõhnaga, karmiinpunased täidisõied. Õie suurus kuni 20 cm. Tubli õitseja. Aasta-aastalt annab taim üha rohkem ja rohkem õisi. Sordil on läikivroheline lehestik ja tugevad püstised varred. See sort toestamist ei vaja. 

Ja keegi

Õit ei näidanud 

Paeonia ITOH 'Morning Lilac' AGM (Intersectional 'Itoh' Pojeng)  R. Anderson, 1999 a. USA.

Suured (u 20 cm läbimõõduga) erilised tumevioletsed pooltäidisõied on laineliste kroonlehtedega ja heledate tähnidega, ääred kergelt kortsus. Tumeroheline lehestik. Lehestik pakub suurepärast sügisvärvi,  muutub kevadel ja sügisel punaseks. Õitseb mai lõpus ja juunis.


3 kommentaari:

  1. Võimas galerii. Kui peaksid valima viis lemmikut, siis millised need on ja mispärast?

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Hilistest kindlasti Ewelina ja Jacorma, suurte õitega ja pilku püüdvad. The Faun on väga erilise õielehe värvusega. Catherine Fontein´i ja Gay Paree´d olen kaua imetlenud. Üldiselt on nad enamuses kõik noored ja tõelist ilu veel ei näita.

      Kustuta